F I T O    M O T O    SERVICE

Amatérske Enduro z ČZ 250
 
Amatérske Enduro z ČZ 250 ...
 
   Tak základ tejto mojej hračky je ČZ 250,rok výroby 1962.Na tých prvých preskenovaných fotografiách je velmi stará varianta ešte niekedy z konca 80-tych rokov.Takto som ju posunul bratovi ktorý ju dorazil a predal ďaľej.Ked som sa k nej dostal znova musel som ju takmer celú prekopať.
 
 
 
   A toto je výsledok.Predná vidlica zostala z čz 125/511,predný blatník a plasty z Rolanda,bočné skrinky 634,iná(pôvodná)zadná kyvka zo športky,iné raidy,ovládače,nové zadné kolo z Traila,kufrík z nejakého mopedu.Samozrejme nový poťah sedla a lak.
 
 
 
 
     Najväčšie zmeny som urobil na motore.V prvom rade dostal dvojpákové radenie/štartovanie zo skútra čz.Válec bol prevŕtaný na piest priemeru 72 mm z Trabanta.Kôli tomu sa muselo upraviť aj horné ojničné oko na púzdro priemer 20 mm.Karburátor z motokrosovej Jawy 32,tomu prispôsobené prefuky a zapaľovanie Vape z toho urobily úplne inú mašinu.Kedže ide o motor 485.5 prevodovka je iná ako 455 a pevnejšia.
 
     
 
 
 
 
 
 
     Tá malá kapsička z bycikla vzadu je na náhradnú sviečku a náradie.
 
 
 
   Palubná "doska" je taká spartanská.Kľúčik on-off všetko zapne či vypne a tým zeleným sa najnovšie zapínajú parkovacie svetlá.Kedže dnes sa musí svieťiť stále svetlá nabehnú po naštartovaní,ostatné čo treba je na ovladačoch riadidiel.
 
 
 
 
 
 
 
     Pár záberov koncom sezóny 2012.Niekedy začiatkom leta som prezul na drapáky,tie pneu predtým to bola nočná mora.Nedržali ani na rozpálenom asfalte.