F I T O    M O T O    SERVICE

Jawa pionier - SX 04

 

Jawa pionier SX 04                                                                                                                         

 SX 04 Cestný rýchlostný špeciál.
 
    Toto bude vlajková lod flotily mojich pionierov.Odlievané kola z exportnej Babety,4 stupňová prevodovka,čosi ako preplnanie motora.Celokapotáž.Predstava je zhruba takáto:
 
 
   Súčasný stav-čaká sa na vhodnú kapotáž,ostatné diely sú pripravené.
 
   Takže najväčší problém je vyriešený,kapotáž od Motoforza je doma.Môžem sa sústrediť na vyváranie motora,teda vlastne len dekla spojky,kôli spojke zo Simsona tam treba zväčšiť priestor,a prečo to nevyužiť aj na vylepšenie dizajnu.Idem tam dať vovariť dekel zo zapalovania Jawa 638,kôli tomu krásnemu nápisu,a taký istý nápis bude vygravírovaný aj na hliníkovom dekli zapalovania.A ešte rebrá chladenia sa zväčšia.
 
    
 
  

  

  

     Ten zadný diel-sedlo-nieje síce celkom to čo som si predstavoval,ale nebolo veľmi na výber,ostatné boli príliš široké na 50-tku.
 
   Pribudol daľší dielik do skladačky,zatiaľ len prototyp,majster to pootočil o 90 stupňov,naostro to už bude OK.
 
 
 
     Konečne dorazila dlhoočakávaná nádrž na rýchlostného pioniera.Vyvinul ju modifikovaním nádrže z nejakej inej(myslím že ruskej)motorky podľa mojich upresnení pan Sýkora starší z Motoforzy Brno.Tento tvar sa mi pozdával najviac.Ak sa vám páči čoskoro by ju mali mať v normálnej ponuke.
 
 
 
 
  
 
    Tiež som začal experimentovať s úpravou pôvodných karburátorov priemet 17 mm na priemery 18 a 19.Ukázalo sa to hoodne komplikované.Pochopil som že toto už doma vyrobí málokto,treba spústa prípravkov,sústruh,frézu.Postupne pripravím takú malosériovú výrobu.
 
 
 
   Toto je 18 mm.
 
  
 
   Priemery 19 a 18 robené pokusne na sústruhu.18 ešte ujde ale 19 uvidím či bude fungovať.Ak sa výstružník navádza sám má tendenciu uberať zdola a komínek trysky potom moc vytŕča.Daľšie pokusy s vystruhovaním difúzora musia ísť na frézu.Ostatné techniky sú zvládnuté OK tak že zvonka nie je nič vidno.